1. míle H-DC Moravia - Brno

1. míle H-DC Moravia – Brno
akce našeho klubu

30. 4. 2011 - 1. 5. 2011|Česká republika

1.míle H-DC MORAVIA
Sobota 30.4.2011

11,00 – 12,00 hod. sjíždíme se na Farmě u Bolka Polívky v Olšanech, 683 01 Rousínov, prezentace

(GPS: 49° 14´ 33.43´´ N, 16° 52´ 16.26´´ E)

11,30 – 13,00 hod. oběd

13,00 – 15,00 hod. vyjížďka po zajímavých místech bojiště slavkovské bitvy Tří císařů

15,00 – 16,00 hod. odpolední kávička se zákuskem v kavárně INCAfé v Brně

16,00 – 19,00 hod.-odjezd na hotel SANTON na brněnskou přehradu,Přístavní 38,Brno-Bystrc 635 00
-parkování motorek zdarma v zajištěném prostoru hotelu
-ubytování, předvečerní relax.
-pro naše Harley-Ladies (i pro ty bez motorek) malé programové překvapení.
-pro všechny možnost účastnit se pálení čarodějnic,které budou hořet v areálu
hotelu v době 16 – 22 hod.
-možnost použít hotelové welness centrum (za úplatu)

18,30 – 20,00 hod. večeře
20,00 – ??? hod. H-D večer, muzika ( 2 DJ z vlastních zdrojů), kulturní vložka (ve standartním provedení), Jack + Cola = 50,- Kč.
Účastnický poplatek: člen (full member) H‑DCM 250,- Kč
příznivec (friend) H‑DCM 350,- Kč
host, ostatní 450,- Kč
V účastnickém poplatku je pro každého zahrnuto: oběd na Farmě Bolka Polívky, večeře v Santonu, odpolední kávička se zákuskem, vstupné na slavkovském bojišti, program v hotelu Santon a ještě nějaké drobnosti.
Nocleh: ve dvoulůžkovém pokoji 500,- Kč/osobu vč.snídaně u švédského stolu
Přihlášení k účasti a ubytování: nejlépe na secretary@h-dcm.cz ,
kdo nemá e-mail, tak mobilem (třeba sms) na: 602 737 161 (Ivoš)

Reportáž z akce

Tak Vážení, motorkářská sezona 2011 nám začala a je tady poslední dubnová sobota na kterou máme naplánovanou první míli. Naplánovaní a následné organizace této clubové akce se ujal samotný pokladník a sekretář Ivoš Brůža za asistence vlastní manželky Evy za což jim oběma dík.
Je tedy sobota 30. dubna a já v 9. hod. ráno vyjíždím z domova a od prvních chvil mě doprovází nádherné slunečné počasí. Na benzínce OMV za Prostějovem se scházím s Mikim a ostravským Tonckem. Vyrážíme tedy dál na cestu společně a za nedlouho jsme minuli obecní ceduli Olšany. Podle značení jsme dorazili až na místo určení, tedy Farma Bolka Polívky, kde naše míle začíná. Po zaparkování a pozdravení se s ostatními jsme si objednali oběd. Během času přijížděli další účastníci zájezdu a tak brzy byla hospoda plná a kuchaři nestíhali plnit objednávky. Původně plánovaný odjezd ve 13.00 hod. za dalším programem byl ohrožen.
To už venku usedla Eva s holkami ke kase a začali vybírat poplatek a každý platící dostal igelitku s odznakem, tričkem a membeři s výroční plechovou cedulí.
Nakonec se nám přišel ukázat majitel farmy, tedy samotný Bolek Polívka a tak se pózovalo a fotilo. Po hromadném vyfocení jsme usedli na naše stroje a s malým zpožděním oproti plánu jsme se vydali na další plánované místo zastávky a sice asi 40 km vzdálený památník, tzv. Památník Mohyla míru.
Jeli jsme ve formaci a jelikož na této akci bylo vcelku hojně zastoupeno HDCO, tak jsme taky vytvořili poměrně dlouhou kolonu. Ivoš měl domluvené kluky securiťáky, kteří nám zavírali křižovatky a tak díky nim se kolona vcelku rychle a plynule přesunula k památníku.
U památníku jsme pořídili hromadné fotky a pak před vchodem dovnitř nám Ivoš udělal přednášku kdo zde bojoval, kolik vojáků a ze kterých zemí zde padlo atd. Zde nutno podotknout, že mu dělalo dobře, když ho všichni poslouchají. Potom jsme si prohlídli interiér a pomalinku se vraceli zpět na parkoviště k motorkám.
Další místo zastávky je restaurace Myslivna, kde má proběhnout malé občerstvení. Vyrážíme tedy a za dobré práce zmíněných security jsme byli brzy na kraji Brna a poté na parkovišti Hotelu Myslivna. Na terase hotelové restaurace kde byl výhled na Brno jako na dlani, jsme měli každý kávu a zákusek.
Z Myslivny už to byl kousek do finálního místa naší akce a tak jsme byli zanedlouho u brněnské přehrady na parkovišti před hotelem Santon. Pro ty, kteří zůstávali na noc to znamenalo vybalit, ubytovat se a následně volná zábava, pro členy clubu moravské orlice předcházela zábavě členská schůze. Musím zde podotknout, že ačkoliv se jednalo o první clubovou akci na motorkách tohoto roku a všichni by měli být po zimě nějakým způsobem natěšení, tak účast našich memberů tomu nenasvědčovala a byla přímo slabá.
Po schůzi následovala večeře a volná zábava i pro nás.
Během večera vystoupil tzv. silák, který ohýbal železné tyče a nevím co všechno ještě. Nechyběl také stripteas holek z brněnského Moulin Rouge a po celý večer zajišťoval hudbu DJ z našich řad a sice member Moravie Čert.
V neděli ráno jsme se jednotlivě scházeli na snídani zatímco venku panovalo sychravé počasí doprovázené mrholením.
Po zaplacení noclehu na recepci nezbývalo než se dobře oblíknout do mokra a vyrazit zpět do svých domovů.
Co říci na závěr. Malá účast ze strany clubu byla zarážející jinak První míle 2011 se nám vydařila díky dobré přípravě a organizaci Ivoše Brůži za asistence jeho choti Evy a taky sobotní počasí přálo naší akci.

viz. fotogalerie

Stanley

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout